Showing 121–132 of 2443 resultsSorted by popularity
Shop
LED Kotak Persegi 2x5x7mm 5mm Diffused Merah Hijau Biru Kuning Putih Red Green Blue Yellow White 5 mm
Rated 0 out of 5
Rp600
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Warna | Biru, HIJAU, KUNING, MERAH, Putih |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Modul Solid State Relay SSR 8Ch 8 Ch Chanel Channel 5 V Volt 5V DC Module SPDT Low Level Arduino Compatible Opto Isolation
Rated 0 out of 5
Rp116.000
| Weight | 0,1 kg |
|---|
Fuse Sekring Tabung Kaca Kecil 6×20 0.5 1 2 3 4 5 6 7 8 10 15 20 25 30 A Ampere 6 x 30 mm 6x30mm 220V 250 V AC
Rated 0 out of 5
Rp400
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Ampere | 0.5 A, 1 A, 10 A, 15 A, 2 A, 20 A, 25 A, 3 A, 30 A, 4 A, 5 A, 6 A, 7 A, 8 A |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Motor Dinamo Baterai DC Tamiya Mini Mainan 3v
Rated 0 out of 5
Rp2.600 – Rp2.900Price range: Rp2.600 through Rp2.900
| Weight | 0,025 kg |
|---|---|
| Warna | Hitam, MERAH, Putih, Random |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Pompa Air Galon Listrik Elektrik Aqua Pump Otomatis Baterai Charge USB
Rated 0 out of 5
Rp32.300
| Weight | 0,4 kg |
|---|
Fuse Sekring Tabung Kaca Kecil 5×20 0.5 1 2 3 4 5 6 7 8 10 15 20 25 A Ampere 5 x 20 mm 5x20mm 220V 250 V AC
Rated 0 out of 5
Rp400
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Ampere | 0.5 A, 1 A, 10 A, 15 A, 2 A, 20 A, 25 A, 3 A, 30 A, 4 A, 5 A, 6 A, 7 A, 8 A |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Casing ESP32 Cam Camera Case Box Housing Holder ESP 32 OV Mounting Bracket Kotak 3D Print Enclosure
Rated 0 out of 5
Rp17.900
| Weight | 0,03 kg |
|---|---|
| Warna | Hitam, Putih |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Thermostat Bimetal KSD301 AC 10A 40 50 60 70 Thermo Fuse KSD 301 302
Rated 0 out of 5
Rp5.300
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| size | 40, 50, 55, 60, 65, 70, 75 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Modul Driver Motor Dinamo DC L9110 Dual H-Bridge Arduino ESP Compatible Module bkn L298N L293D
Rated 0 out of 5
Rp9.800
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
Modul Driver Motor Stepper DRV8825 DRV 8825 CNC Shield Laser GRBL 3D Printer 48V 2.5A 1/32 Step Module
Rated 0 out of 5
Rp21.500
| Weight | 0,03 kg |
|---|
Modul Driver ULN2003 ULN 2003 Transistor Darlington Stepper Driver 4 Phase Fasa Module Board 28BYJ-48
Rated 0 out of 5
Rp8.900
| Weight | 0,01 kg |
|---|
Speaker Mini 3W 3 W Watt 40mm 4cm 4 Ohm Ampli Ampifier Mini PAM8403 PAM8610 PAM 8403 8610
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,03 kg |
|---|---|
| Warna | Warna |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page















