Showing 1–12 of 2320 resultsSorted by popularity
Elektronik
Resistor Kawat Jumper 0 Ohm 1/4W Breadboard PCB 0.5mm Wire 6cm
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
Lampu Pilot Lamp LED 5mm 220V AC 220 Volt Box Panel Case Casing Indikator 10 8 mm 10mm 8mm XD8 M8
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| colour | Hijau, Kuning, Merah |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Socket Kabel Terminal JST RCY SYP 2P Li-Po Connector Cable male female
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|
ESP32 30P CP2102 DevKit V1 USB Type C ESP 32 30 P Pin Kaki Wifi Bluetooth BT IOT Internet Arduino Nodemcu LUA Compatible
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,015 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 5 × 1 cm |
Sensor Berat Loadcell 20Kg 20 Kg Load Cell Arduino Bar Scale Weight
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,05 kg |
|---|
Modul HX711 Loadcell HX 711 Load Cell Sensor Berat Weight Module Amp
Rated 0 out of 5
Rp8.900
| Weight | 0,01 kg |
|---|
Dioda Ultra Fast 1A 1N4148 FR107 MUR120 UF4004 1 A High Speed Diode
Rated 0 out of 5
Rp190 – Rp800Price range: Rp190 through Rp800
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
| size | 1N4148, FR107, MUR120, UF4004 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Dioda 1A 1N4001 1N4002 1N4007 1 A Ampere Diode Rectifier Penyearah
Rated 0 out of 5
Rp190 – Rp200Price range: Rp190 through Rp200
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| size | 1N4001, 1N4002, 1N4007 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
C Capacitor Kapasitor Ceramic Keramik 22pf 22 pf 50V
Rated 0 out of 5
Rp300
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
Socket Kabel JST SM 4p 4 Pin Wire Sambungan Konektor Kabel Male Female
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,025 kg |
|---|
Socket Kabel JST SM 3P 3 Pin Connector Terminal Cable male female
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,02 kg |
|---|
Female Jack Audio Headset 3.5mm 3 Pin Pole Stereo 3.5 Head Set Gold
Rated 0 out of 5
Rp15.200
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
















