Showing 157–168 of 2443 resultsSorted by popularity
Shop
Lem Besi Campur Dextone Plastic Steel Epoxy High Temp 12 gr 5 menit
Rated 0 out of 5
Rp10.300
| Weight | 0,03 kg |
|---|
GY-BME280 BME 280 Pressure Humidity Temperature Sensor not BMP280 BMP
Rated 0 out of 5
Rp47.200
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| size | BME 3.3V |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Thermofuse Magic Com Jar 170 172 175 180 185 C 10A Thermal Thermo Fuse
Rated 0 out of 5
Rp1.800
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
| size | 170, 172, 175, 180, 185, 190, 192 |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Tang Potong Lancip Tajam Plato 170 Wire Cutter Kawat Coil Kabel
Rated 0 out of 5
Rp11.500 – Rp13.000Price range: Rp11.500 through Rp13.000
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Desain | FLATO, MONSTER, POLOS |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Robotic Robot Arm Tangan Lengan Include 4x Servo 55g 4 Dof 3D Printed
Rated 0 out of 5
Rp800.100
| Weight | 1,4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
| PRODUK | +SERVO, TANPA SERVO |
| Warna | Hitam, Putih |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Modul Bluetooth BT 5.0 Audio Receiver VHM 314 Micro USB Type C Stereo AUX Module Board Case Kotak
Rated 0 out of 5
Rp12.500 – Rp23.900Price range: Rp12.500 through Rp23.900
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Tipe | Micro USB + Case, Micro USB Tanpa Case, USB C Tanpa Case |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Pengingat Kertas Nota Bon Eazyfast Store
Rated 0 out of 5
Rp0
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Format | nota print normal, nota tulis kosong |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Modul Audio Receiver VHM 314 V2 Bluetooth BT 5.0 Stereo Out AUX 3.5mm Module Board Tombol Play Volume
Rated 0 out of 5
Rp25.100
| Weight | 0,025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
Modul Sensor Jarak Ultrasonic HC-SR04 3V 5V 3 5 Volt HCSR04 HC SR04 Ping Arduino ESP Compatible Module
Rated 0 out of 5
Rp11.600 – Rp11.900Price range: Rp11.600 through Rp11.900
| Weight | 0,015 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
| Volt | 3-5V, 5V |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Modul Bluetooth BT HC-05 HC05 HC 05 Ori Chip Besar CST MX Arduino Wireless Serial TTL Module
Rated 0 out of 5
Rp44.900
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
Kawat Capit Buaya Flexible Helper Hand Tools Double Dual Head Metal Steel Painting Paint Clip 15cm
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
Kawat Capit Buaya Magnet Flexible Helper Hand Tools Rubber Metal Steel Painting Paint Clip 13cm
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |















