Showing 61–72 of 83 resultsSorted by popularity
Modul
Bracket Dudukan Modul Relay 8 Channel Module MCB Din Rail Rel Panel
Rated 0 out of 5
Rp18.800
| Weight | 0,05 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| Warna | Hitam, Putih, Random |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bracket Dudukan Modul Relay 16 Channel Module MCB Din Rail Rel Panel
Rated 0 out of 5
Rp23.300
| Weight | 0,06 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15 × 5 × 1 cm |
| Warna | Hitam, Putih, Random |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Bracket Modul Relay SSR Fotek 40 25 A Din Rail MCB Rel Panel Box Solid State Relay Breket Holder
Rated 0 out of 5
Rp7.100 – Rp8.900Price range: Rp7.100 through Rp8.900
| Weight | 0,03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1 × 1 × 1 cm |
| colour | Hitam, Putih, RANDOM |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Step Down 20A 300W Module Modul DC Adjustable Power Supply Regulator
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
Step Down 12A XL4016E1 Module Modul Adjustable Power Supply Regulator
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,085 kg |
|---|
AMS1117 1.2V 1.2 V 1A Regulator Power Supply Board Module Step Down
Rated 0 out of 5
Rp3.500
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
KY036 KY-036 Sensor Logam Besi Metal Touch Detector Module Arduino
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,02 kg |
|---|
KY018 KY-018 LDR Module Sensor Cahaya Photo Light Dependent Resistor
Rated 0 out of 5
Rp8.000
| Weight | 0,015 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
KY-012 Keyes Active Buzzer Module Beep
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
KY-005 Infrared IR Transmitter Pemancar Infra merah remote module
Rated 0 out of 5
Rp8.000
| Weight | 0,02 kg |
|---|
PIR RCWL-0516 Microwave Radar Human body iMotion sensor Module
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 1 cm |
INA219 Current Sensor Arus DC 26V 3A i2c 12bit ADC
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,02 kg |
|---|
















