Showing 25–36 of 595 resultsSorted by popularity
Komponen
Potensiometer Audio Sealed Hijau Stereo 6P 6 P Pin Kaki 1K 5K 10K 50K 100K 500K 1M 1 5 10 50 100 500 K Ohm Potensio Potentio Meter RK097G Potentiometer B Linear
Rated 0 out of 5
Rp5.300 – Rp7.100Price range: Rp5.300 through Rp7.100
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Resistansi Ohm | 1 K, 1 M, 10 K, 100 K, 20 K, 5 K, 50 K, 500 K |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Potensiometer Saklar Audio Sealed Hijau 5P 5 P Pin Kaki 1K 5K 10K 50K 100K 500K 1M 1 5 10 50 100 500 K Ohm Switch Potensio Potentio Meter RK097NS Potentiometer B Linear
Rated 0 out of 5
Rp3.700 – Rp6.700Price range: Rp3.700 through Rp6.700
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Resistansi Ohm | 1 K, 1 M, 10 K, 100 K, 5 K, 50 K, 500 K |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Potensiometer Audio Sealed Hijau 3P 3 P Pin Kaki 1K 5K 10K 50K 100K 500K 1M 1 5 10 50 100 500 K Ohm Potensio Potentio Meter RK097N Potentiometer B Linear
Rated 0 out of 5
Rp3.500 – Rp3.900Price range: Rp3.500 through Rp3.900
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Resistansi Ohm | 1 K, 1 M, 10 K, 100 K, 5 K, 50 K, 500 K |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Trimpot Multiturn Trimmer 20K 50K 100K 200K 500K 1M 2M 20 50 100 200 500 K Ohm 203 503 104 204 504 105 205 3296 W 3296W Mutli Turn
Rated 0 out of 5
Rp1.700
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Resistansi Ohm | 1 M (105), 100 K (104), 2 M (205), 20 K (203), 200 K (204), 50 K (503), 500 K (504) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Trimpot 100 200 500 1K 2K 5K 10K 1 2 5 10 K Ohm Potensio Variable Resistor RM065 Potentiometer Tidur 101 201 501 102 202 502 103
Rated 0 out of 5
Rp800
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Resistansi Ohm | 1 K (102), 10 K (103), 100 (101), 2 K (202), 200 (201), 5 K (502), 500 (501) |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Potensiometer RV09 B 1K 2K 5K 10K 20K 50K 100K 1 2 5 10 20 50 100 K Ohm Pot Potensio Potentio Meter Trimpot RV 09
Rated 0 out of 5
Rp1.700
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Resistansi Ohm | 1 K, 10 K, 100 K, 2 K, 20 K, 5 K, 50 K |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Keyless Multi Chuck + Shaft Adapter untuk Dinamo Motor DC Mini Drill
Rated 0 out of 5
Rp14.900 – Rp15.900Price range: Rp14.900 through Rp15.900
| Weight | 0,02 kg |
|---|---|
| Warna | AS 3mm, As 5mm |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Potensio Saklar Putar Rotary Switch Select Selector 2×6 3×4 4×3 2 3 4 Pole Jalur 6 4 3 Posisi Way Knob
Rated 0 out of 5
Rp9.800
| Weight | 0,02 kg |
|---|---|
| Tipe | 2 Jalur 6 Posisi, 3 Jalur 4 Posisi, 4 Jalur 3 Posisi |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Knob Knop Potensio Kecil 6mm 15mm Black Silver Gold Hitam Perak Emas Tutup Potensiometer Putar Volume
Rated 0 out of 5
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Warna | Black, Gold, Silver |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Knob Knop Potensio Besar 6mm 30mm Black Silver Gold Hitam Perak Emas Tutup Potensiometer Putar Volume
Rated 0 out of 5
Rp6.200
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Warna | Emas, Hitam, Perak |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Modul Solid State Relay SSR 8Ch 8 Ch Chanel Channel 5 V Volt 5V DC Module SPDT Low Level Arduino Compatible Opto Isolation
Rated 0 out of 5
Rp116.000
| Weight | 0,1 kg |
|---|
Fuse Sekring Tabung Kaca Kecil 6×20 0.5 1 2 3 4 5 6 7 8 10 15 20 25 30 A Ampere 6 x 30 mm 6x30mm 220V 250 V AC
Rated 0 out of 5
Rp400
| Weight | 0,01 kg |
|---|---|
| Ampere | 0.5 A, 1 A, 10 A, 15 A, 2 A, 20 A, 25 A, 3 A, 30 A, 4 A, 5 A, 6 A, 7 A, 8 A |
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















